8 сентября 2015 г.

В Україні заборонена діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води!

9 квітня 2015 року було внесено зміни до Закону Украни «Про захист тварин від жорстокого поводження», а саме частину п’яту статті 25 викладено в такій редакції: "Забороняється використання тварини у кориді, створення та діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води". Що стало суттєвим кроком в справі охорони тваринного світу від жорстокого поводження.


Утримання дельфінів у дельфінаріях, суперечить статтям 7, 8 та 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», згідно з якими: умови утримання тварин повинні задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та ін.; утримання диких тварин у неволі допускається, якщо створені умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям. Місце утримання тварин повинно бути оснащено таким чином, щоб забезпечити необхідні простір, температурний режим, вологість, природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із природним для них середовищем.
Хлорування води в якій утримуються дельфіни може призводити до таких наслідків:
- Подразнення очей та шкіри дельфінів. Тривалий вплив хлорованої води може призвести до негативних наслідків для здоров'я. З часом шкіра дельфіна поступово знебарвлюються, спостерігається її відшарування, поява великих білих плям. Хлорована вода також викликає захворювання й в морських котиків і морських левів. Шкірні інфекції у морських ссавців, підтримувані в хлорованій воді можуть бути результатом руйнування корисної мікрофлори та інактивації антимікробних речовин, що виділяються шкірою (Geraci, St. Aubin, and Hicks).  Дельфіни страждають від проблем з очима, що пов’язано з тонкою захисною оболонкою, яка покриває рогівку, в деяких дельфінів починає вироблятися велика кількість слизу з очей як захисна реакція. В разі надмірного використання хлору можуть ставатися опіки очей. Забарвлення басейну в блакитний колір спричиняє надмірне освітлення басейну, яке поряд з впливом на очі відкритих сонячних променів при виконанні трюків, спричинює захворювання очей – катаракту, захворювання рогівки.
- Використання хлору представляє проблеми на рівні з канцерогенними продуктами. Вплив хлору і хлорованих побічних продуктів є неприродним для морських ссавців. Відхилення від природного середовища починається зі зміни рН від моря до штучного басейну. Більшість об'єктів, що утримують морських ссавців підтримують рН між 7,6 і 7,8, в той час як океан має рН набагато більше 8,3 (роботи Jason Dombrosky  (West Edmonton Mall - Dolphin Lagoon, Edmonton, Alberta, Canada).
- Хлорування води заважає деяким видам зв’язку між дельфінами. Дельфіни виділяють у воду сигнальні речовини, або феромони, які грають роль в їх соціальній та сексуальній поведінці. Хлор знищує ці речовини (роботи дослідників Herman та Tavolga).
- Респіраторні захворювання. В дельфінів фіксувалися запалення навколо дихала, запалення дихальних шляхів, бронхіальні запалення. Газоподібний хлор у концентрації 10 частин на мільйон спричиняє помітне роздратування дихальних шляхів, у той час як 1 частина може бути смертельною, якщо дихати 5 хвилин (Goodman and Gilman).
- Фекалії тварин при поєднанні з хлором утворюють подразнюючі речовини для шкіри та очей.
Озон є потенційно токсичним і може викликати подразнення очей, шкіри та дихальної системи, тому використовувати його можна лише з крайньою обережністю, щоб не піддавати ризику персонал і тварин. Ефективний бактерицидний засіб і потужний окислювач, озон нестійкий у воді. Він також діє в якості агента знебарвлення шляхом атакування вуглецевих подвійних зв'язків, видаляючи кольорові пігменти (Toorn 1987). Озон є більш ефективним, ніж хлор проти фекальних бактерій, таких як Escherichia coli, планктон, комахи, і, можливо, віруси. Однак, ефективність озону знижується при високій щільності мікроорганізмів і при більш високих показниках каламутності. На відміну від хлору, озон не залишає залишкового дезинфікуючого агента у водному середовищі, якщо потенціал окислення в точці введення підтримується на рівні нижче 600 мілівольт (Reidarson 2003). При більшій концентрациї, озон також здатен спричиняти пошкодженння рогівки, шкіри та дихальних шляхів (там же).
Утримання афаліни звичайної в дельфінаріях – виду ссавців, що знаходиться під суворою охороною й яких заборонено виловлювати – суперечить зусиллям щодо збереження цього виду й жодним чином не сприяє його захисту та збереженню.

0 коммент.:

Отправить комментарий