11 марта 2019 г.

Україна візьме участь у міжнародному авіаобліку дельфінів у Чорному морі

Влітку нинішнього року стартує проект Європейського Союзу, який передбачає проведення спеціального розширеного міжнародного авіаобліку дельфінів у Чорному морі із фото та відеофіксацією. У дослідженнях, розрахованих на два роки, також беруть участь науковці із України. Про це повідомляє delfinariy.info з посиланням на  Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака.

Окрім України, у дослідженнях візьмуть участь Болгарія, Румунія, Туреччина і Монако.

«Маємо суперечливу інформацію про кількість дельфінів у Чорному морі, але очевидно, що є проблеми із їх захистом. Вони стосуються не лише України. Тішить, що наші науковці також візьмуть участь у цьому проекті. Крім авіаційного обліку, буде проведено моніторинг кількості загиблих дельфінів у рибальських сітках. Тут передбачається і анкетування рибалок та спостерігачів на рибальських суднах, і обстеження мертвих дельфінів, яких хвилі викидають на берег. Ці дані вкрай необхідні для вироблення заходів із попередження загибелі цих унікальних морських тварин», - пояснив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Він зазначив, що даний проект ЄС націлений на підтримку імплементації Морської стратегії в Чорному морі за рахунок створення регіональної системи моніторингу китоподібних та морського шуму для досягнення доброго екологічного стану (скорочено – CeNoBS).

Крім того, Міністр екології та природних ресурсів повідомив про продовження ще одного важливого наукового дослідження в акваторії Чорного моря, в якому Україна брала участь раніше.
«Ситуація із дельфінами і стан їх популяції - це лише один із показників здоров’я Чорного моря. Тому є ще одна гарна новина: масштабний проект ЄС/ПРООН EMBLAS-Plus буде продовжено. Україна також є активним його учасником. Ці морські дослідження якраз дозволять оцінити стан Чорного моря за всіма показниками, передбаченими Рамковою директивою з морської стратегії ЄС. Знаю із попереднього етапу EMBLAS II, що дослідження проводять не просто фахівці своєї справи, а у хорошому смислі – фанати», - розповів Остап Семерак.

Проект ЄС/ПРООН EMBLAS-Plus, зокрема, передбачає проведення спільних українсько-грузинських досліджень у відкритому морі, підтримку нового національного моніторингу морських вод, схваленого минулого року і проведення ряду практичних заходів із покращення стану Чорного моря. 
В обох проектах нашу Україну представлятимуть науковці Українського наукового центру екології моря Міністерства екології та природних ресурсів України, а до проекту EMBLAS-Plus долучиться також Інститут морської біології НАНУ.

0 коммент.:

Отправить комментарий